Romania Boxer Club
» Acasă
» Standardul rasei
» Statutul / Regulamente
» Manifestări chinologice
» Crescători
» Monte
» Cuiburi / Pui
» Reproducție
» Articole, informații și actualități
» Înscriere expoziții
» Istoricul rasei
» Comitetul director
» Formulare, cereri, taxe
» Galerie imagini
» Linkuri
» Forum
» Contact
» Boxer Rescue

 

Ultimele imagini introduse

Aceasta pagina a fost accesata de 3878 ori

mmvet.ro

Taste of Wild

Central European Boxer Show 19/06/2011 (Slovacia)

Central European Boxer Show 19/06/2011 (Slovacia), CEBS 2011, Central European Boxer Show 2011 Slovakia

CENTRAL EUROPEAN BOXER SHOW

19 Iunie 2011

Slovacia - Poľný Kesov

 

 

 

 

Arbitri:

Bánkúti József (H)

Andreja Čučnik (SLO)

Ana Peréz (E)

MVDr. Jaromír Špicera (CZ)

 

Statistica inscrieri pe tari:

Slovenia (SK) ---------- 88

Ungaria (HU) ---------- 44

Serbia (SRB) ----------- 20

Cehia (CZ) ------------- 17

Polonia (PL) ----------- 16

Italia (I) ---------------- 8

Romania (RO) ---------- 6

Slovenia (SLO) --------- 6

Rusia (RUS) ------------- 3

Ucraina (UA) ------------ 3

Montenegro (MN) ------- 1

Croatia (HR) ------------  1

Germania (D) -----------  1

Spania (E) --------------- 1

TOTAL: ---------------- 215

 


 

REZULTATE

 

Arbitri:

 

Bánkúti József (H) Masculi galbeni

 

Andreja Čučnik (SLO) Femele tigrate

 

Ana Peréz (E) Masculi tigrati

 

MVDr. Jaromír Špicera (CZ) Femele galbene


 
REZULTATE ROMANIA


FP2 - ERIDON v.st. Bunko

N. 08.02.2011, A 3454-11/144

(IN PATTO INSOLITO della Cadormare x ZSA ZSA V.St.Bunko)

Crescator & Proprietar: Kiss Csaba


EXC3 - PACO del Colle Dell Infinito

N. 8.1. 2008, A3356-10/144

(EGO de Joanxichcan x DAIANA del Colle Dell Infinito)

Crescator: Alessandro Tanoni

Proprietar: Pop Florin


FP2 - Platinium-Box INSOMNIA

N. 30.1.2011

(STORMATIC V.D. Sonnen Aufgang x TIARRA V. Kaiserfelsen)

Crescator & Proprietar: Pop Florin

 


 

REZULTATE COMPLETE CEBS

 

MASCULI GALBENI - Bánkúti József (H)

 

Puppy class

 

FP1, BEST PUPPY

HIRAM Do Vale De Sta

N. 4. 11. 2010, LOP 443200

(Ch. Otto de casa los x Bianca do Vale De Sta)

Crescator: Rogerio I Sonia

Proprietar: Tamás Mogyoródi (Bull-Box Classic Kennel)

 

FP2 - ALBERTO za III. Mostami

N. 15.10.2010, SPKO 3813

(KINO de Villa Astur x SARDEGNA Signum Laudis)

Crescator: Gabriel Tlčina

Proprietar: Gabriel Tlčina + Štefan Pšenák

 

FP3 - ALDO za III. Mostami

N. 15.10.2010, SPKO 3814

(KINO de Villa Astur x SARDEGNA Signum Laudis)

Crescator: Gabriel Tlčina

Proprietar: Gabriel Tlčina

 

Junior class

 

Exc. 1, ČKŠ, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR WINNER

BENTLEY Bijou Box

N. 12.1. 2010, ČMKU 12619/10

(HANNIBAL Optima Grata x IDYLLE Jisuko)

Crescator: Vlasta Šulcová

Proprietar: Ľuboš Manik

 

Exc. 2, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR VICEWINNER

GELSO del Colle dell Infinito

N. 20.8.2010, LOI 10/196790

(Ulm del Colle dell Infinito x Bellabionda del Colle dell Infinito)

Crescator: A.Tanoni

Proprietar: Ivana Ilić

 

Exc. 3 - Starboard OZIRIS

N. 25.4. 2010, Met. Bo 8231/10

(IPPOLITO del Colle Dell´Infinito x Wé-Box PACUHA Izolda)

Crescator: Ilniczky Mónika

Proprietar: Klára Hromádková

 

Exc. 4 -  Örhalmi DOMINIK

N. 20.7.2010, SPKP 3885,

(Örhalmi OTTO x Örhalmi EVELYN)

Crescator. Pittner Arpád

Proprietar: Dr. Milan Kurák

 

Exc. - Őrhalmi Byron

N. 11. 6. 2010, MET Bo. 8330/10

(G.Box Lennon x Őrhalmi Evita)

Crescator. Pittner Arpád

Proprietar: Szántó Csilla

 

Open class

 

Exc. 1, ČKŠ, VÁRSZEGI ZSOLT MEMORIAL TROPHY

                                                    Grand Box VALUJEV                                                    

N. 21.2.  2008, Met.Bo:7083/08

(Hannibal Optima Grata x Grand Box Nurca)

Crescator & Proprietar: Grand Box Boxer Kennel

 

Exc. 2 - OROBIANCO Del Colle Dell Infinito  

N. 2.12.2009, LOI 1056709

(Herakles Optima Grata x Armenia  Del Colle Dell Infinito)

Crescator & Proprietar: Tanoni Alessandro

 

Exc. 3 - IN VIVO Schiwa´S Imperium

N. 10.5. 2009, SLR NB 002644

(MAGIC-BOY von Santana x FAA Schiwa´S Imperium)

Crescator: Sabina & Mitja Heric

Proprietar: Mitja Heric

 

Exc. 4 - Sósrét- Menti ZOZÓ

N.: 18.2.2008, Met. Bo. 7095/08

(MI-VI-SI CARO x SÓSRÉT- MENTI NELLI)

Crescator & Proprietar: Bíró Imre
 

Exc. - Fényesfasori NELSON

N. 23.4. 2008,  BO. 7139/08

(CARLINO Fender Edda x Montero LIBANON)

Crescator & Proprietar: Sümegi Zitta & Mészáros Attila

 

Exc. - Leéh-Box GERARD

N. 15.12.2009, Met. Bo: 8293/R/10

(MAX vom Duhlendorf x Leéh-Box BLANDIN)

Crescator: Leéh Péter

Proprietar: Nagy Józsf, 3240 Parád, Széchényi u 15/B, Magyarország

 

Exc. - ULK za III. Mostami

N. 24.12.2006, SPKP 3177

(CAPTAIN Fender Edda x ASTA Baja Dogs)

Crescator: Gabriel Tlčina

Proprietar: Jana Kóšová, Nové Zámky

-

Exc. -  YANOS za III. Mostami

N. 25.07.2009, SPKP. 3591

(CAPTAIN Fender Edda x  SIAKTI Excalibur)
Crescator + Proprietar: Gabriel Tlčina
 

Exc. -  YASON Optima grata

N. 13. 1. 2010, CMKU/BOX/ 12604/10

(VALENTINO Optima grata x VEGGIE z Kaštýlku)

Crescator: Václav Novotný

Proprietar: Rudolf Čížek
 


Working class

 

Exc. 1, ČKS,  PREZIDENT TROPHY, CENTRALEUROPEAN CLUB VICEWINNER

Int. Ch. DIAMANT Nordom

N. 24.10.2007, PKR.II-95994

(Ch. Gladiator di Casa Vernice x Ch. Victoria)

Crescator: E.V. Shipachev

Proprietar: Anna Bogucka

 

Champions class

 

Exc.1, ČKŠ, WINNER OF CHAMPIONS, CENTRALEUROPEAN CLUB WINNER


Grand Box SAMTOS

N. 5. 7. 2007, Met.Bo:6658/07

(Grand Box Lorenzo x Grand Box Imola)

Crescator. + Proprietar: Grand Box Boxer Kennel

 

Exc. 2 -  FABRIZIO FLOYD Fender Edda

N. 28.8. 2007, SHPK 3331

(Ch. CARLINO Fender Edda x K´CARMELA FLOYD Fender Edda)         

Crescator: Jozef a Jana Šuster

Proprietar: Mária Vrtoá a Jozef Šuster

 

Exc. 3 -  DUNCAN von Fausto

N. 05.10.2007, Microchip: 276098102369198

(GAIO von Monsalvat x CELESTE van het Patsdal)

Crescator:  Torsten Lemmer

Proprietar: Becirovic Milos

 

Exc. 4 -  HANNIBAL Optima grata

N. 24.6.2006, CMKU/BOX/ 10644/06

(EGO de Joanxichcan x ANTHEA Optima Grata)

Crescator: Václav Novotný

Proprietar: Vladimír Bartoň

 

Exc. - BARBAROSSA vom Schloss Münchhausen

N. 24.7. 2008, SLRNB-002599

(ISMO vom Hause Romeo x DAWNE von der Sorsumer Mühle)

Crescator: Manfred Gottwald

Proprietar: Aleksandra Čuk Dobič

 

Exc. - FURORE Sanvita

N. 15.8. 2008, UKU 13964

(HANIBAL Optima Grata x BELLISIMA Navita)

Crescator. + Proprietar: V. P. Pohodina

 

MASCULI TIGRATI - Ana Peréz (E)

 

Baby class

 

FP1 - APIAN Indiánsky brloh

N. 24.12.2010, SPKP 3869

(Rus La Fler Eternal Flame x Sikili ULIA)

Crescator: LadislavKužma

Proprietar: Kučerík Jaroslav

 

FP2 - ERIDON v.st. Bunko

N. 08.02.2011, A 3454-11/144

(IN PATTO INSOLITO della Cadormare x ZSA ZSA V.St.Bunko)

Crescator. Proprietar: Kiss Csaba

 

FP3 - XAWAN Indiánsky brloh

N. 24.12.2010,, SPKP 3870

(RusLa Fler ETERNAL FLAME x Sikili ULIA),

Crescator. + Proprietar: Ladislav Kužma

 

FP 4  Elastic CONGO

N. 9.3. 2011, Met. Bo 9226/11

(Elastic ROY x Elastic QUORA)

Crescator: Erdélyi Gyula

Proprietar: Gémes Antos és Rutkay Laura

 

FP - THEENAGE TEDDY Ewabo

N. 28. 2. 2010, SPKP 3876

(BACARDI od Stíibrňáku x K"JAKUZA FLOYD Fender Edda)

Crescator . + Proprietar: Eva Belkova

 

Puppy class

 

FP1 - YOU ARE THE LEGEND di Casa Vernice

N. 1. 12. 2010, ROI 11/27269

(IPPOLITO del Colle Dell’Infinito x FLASH of the Night)

Crescator. + Proprietar: DI CASA VERNICE

 

FP2 -  AXEL za III. Mostami

N. 15.10.2010, SPKO 3815

(KINO de Villa Astur x SARDEGNA Signum Laudis)

Crescator: Gabriel Tlčina

Proprietar: Gabriel Tlčina

 

FP3 - IMPERATOR Karmapa

N. 31. 10.2010, SPKP 3818

(Quijote D´ Esglai x WHISKY Karmapa)

Crescator: V. Tomaščík

Proprietar: Katarína Tabačková

 

Junior class

 

EXC1, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR WINNER

BALROG z Ringu

N. 9.6.2010, CMKU / Box 12867/10

(PERICO du Val d´Europe x WILD WILD WEST z Ringu)

Crescator. + Proprietar: Robert  Fagoš

 

EXC2, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR VICEWINNER

ASTERIX Perla Roztocza

N. 9. 8. 2010, PKR.II – 105246 Nr. 11015/V/10

(DIAMANT Nordom x ITALIA Maumbua)

Crescator: Marlena Misiarz

Proprietar: Dariusz Fabiszewski

 

EXC3 - Marzonara LILITH

N. 20.12.2009, Met.Bo 8090/10

(IPPOLITO del Colle dell´Infinito x EVELIN del Colle Dell´Infinito)

Crescator: Sávoltné Neményi Szilvia

Proprietar: Kárpáti Zsolt

 

                                                EXC4 -  ZINEDINE V. D. Sonnenaufgang                                                

N. 02. 06. 2010, Met.Bo:8524/11

(Denver V. D. Sonnenaufgang  x  Eshleey  V. D. Sonnenaufgang)

Crescator: V. D. Sonnenaufgang boxer kennel

Proprietar: Grand Box Boxer Kennel

 

EXC - Shadowbox  ADONIS

N. 18.8. 2010, MET.BO.8398/10

(Elastic  WOODOO x Roy Rogers DIAMOND)

Crescator: SHADOWBOX

Proprietar: Lévai Zsuzsana

 

Open class

 

EXC1, ČKŠ, VÁRSZEGI ZSOLT MEMORIAL TROPHY

FALCO od Ivety

N. 27.07.2008, CMKU /BOX/11859/08

(Boreas di Casa Diocletiano x Helly z Dybohůrky)

Crescator: Josef Morávek

Proprietar: Miroslav Řípa
 

EXC2 - TE DEUM Suum Cuique

N. 28.3. 2009, SLRNB 002609

(DA VINCI DE AARON del Tajo xKIA „Numero Uno“)

Crescator: SUUM Cuique

Proprietar: Denis Stojko

 

EXC3 - PACO del Colle Dell Infinito

N. 8.1. 2008, A3356-10/144

(EGO de Joanxichcan x DAIANA del Colle Dell Infinito)

Crescator: Alessandro Tanoni

Proprietar: Pop Florin

 

EXC4 - Via Aveling I GO ON

N. 03. 12. 2009, RKF 2685351

(FERRARY de las Arillas x Via Aveling DRAGONDA)

Crescator: VIA AVELING

Proprietar: Tassoni Gabriele - DI CASA VERNICE

 

EXC - Elastic  WOODOO

N. 10.10. 2008, Met. Bo 7504/09

(HIRAM Otpima Grata x ELASTIC QUORA)

Crescator: ELASTIC

Proprietar: Lévai Zsuzsana

 

EXC - FRYDERIK Ewenement

N. 7.10. 20009, PKR-II-101476

(XOFRON v. Alkaios x JULKA Ewenement)

Crescator. + Proprietar: Iwona Magdziarska
 

EXC - SASU Indiánsky brloh

N. 12.6.2009, SPKP 3573,

(KINO de Villa Astur x KYLIE Indiánsky brloh),

Crescator: Ladislav Kužma

Proprietar: Ivan Kullman

 

EXC -  WIZARD Optima grata

N. 05.08.2009, CMKU/BOX/12441/09

(Nathan Optima grata x Venizia z Kaštýlku)

Crescator: Václav Novotný

Proprietar: Ing. Stanislav Rudolf

 

EXC - XANTO Czech Ja-Ka

N. 11.11. 2009, SPKP 3673, tetovacie číslo: 9498

(Warwick v.d. Momarter Eiche x Phönix Czech Ja-Ka)

Crescator: Jana Auterská

Proprietar: Mgr. Maroš Svitač

 

EXC - YARO za III. Mostami

N. 25.07.2009, SPKP 3593

(CAPTAIN Fender Edda x  SIAKTI Excalibur)
Crescator: Gabriel Tlčina

Proprietar: Ľudovít Mráz

 

Working class

 

EXC1, ČKŠ, PREZIDENT TROPHY, CENTRALEUROPEAN CLUB WINNER

PRIMO Del Colle Dell Infinito

N. 8.1. 2008, LOI- 08136400

(Ego de Joanxichcan x Daiana Del Colle Dell Infinito)

Crescator. + Proprietar: Tanoni Alessandro

 

EXC2, CENTRALEUROPEAN CLUB VICEWINNER

NAVARO del Cuore Grande

N. 01.06.2007, JR 76908 Nb

(YUGO della Cadormare x JESSICA del Cuore Grande)

Crescator: DEL CUORE GRANDE

Proprietar: Jože Vizler

 

EXC3 -  WHAM di noi Vincere

N. 11. 6. 2008, Met.Bo 7471/H/08

(Posseidon di noi Vincere x Winona di noi Vincere)

Crescator: S.M. Bongers-V/D Mee

Proprietar: Péterfy Dóra

 

Champions class

 

EXC1, ČKŠ, WINNER OF CHAMPION

BACARDI od Stříbňáku

N. 25.9. 2007, CMKU/BOX 11413/07

(CAOS vom Schwanenschloss x EUROPE Six-Er)

Crescator: Miloslava Fialová

Proprietar: František Kokna


 

EXC2 - URAM Signum Laudis

N. 30.10. 2008, SPKP 3519

(Axel Mose x Sicilia Signum Laudis)

Crescator. + Proprietar: Dušan Hladík

 

Veterans class

 

EXC1, BEST VETERAN, EUROPEAN VETERAN CUP

Ch. YPSILON della Cadormare

05.12.2001,  JR75355Nb

(Caos dei Cavalier dell Monferrto x Soraya della Cadormare)

Crescator Dino de Agostini

Proprietar:  Danijel Boros Djevi

 

FEMELE GALBENE - MVDr. Jaromír Špicera (CZ)

Baby class

 

FP1 - Bull-Box Classik LOLA

N. 4. 2. 2011, MET  Bo. 8627/11

(Bull-Box Classik Kibo  x Bull-Box Classik Izabella)

Crescator: Mogyoródi Tamás

Proprietar: Pittner Árpád
 


FP2 - PANDORA Arga Lúč

N.: 03.1.2011, SPKP 3855

( HANNIBAL Optima grata x KITTI Arga Lúč)

Crescator.: Aranyossy Gabriel

Proprietar.: Pavol Bíró, Čsl. Armády 111,  925 72 Selice, Slovensko

 

FP3 - DORIN Juniperus garden

N. 26.2.2011, SPKP 3903

(Örhalmi KRIS x HAPPY Ratnovská zátoka)

Crescator.+Proprietar. Kučerík Jaroslav

 

FP4 - Vörös Kígyó GINA

N. 3.12. 2011, MET.BO.8618/11

(Elastic CHICO x Vörös Kígyó ARIANE)

Crescator: Vörös Kígyó

Proprietar: Lévai Zsuzsana
 

 

Puppy class

 

FP1 - DIAMANTE Kierske Ustronie

N. 4.11. 2010, PKR II – 105077

(GEO Boxer del Euro x FIORELLA de sa Vinya Vella)

Crescator: Kierske Ustronie

Proprietar: Denis Stojko

 

FP2 -  Atinez Box IZU

N. 2010.11.05.Bo.8593/11
(Zervan Nordom x Atinez Box Beba)

Crescator. + Proprietar: Gál Attila, ATINEZ BOX KENNEL
 

FP3 -  Ar-Gi Box GRACE

N. 18.11. 2010, Met. Bo  8529/11.

(Mirco de Rincomar x Hexima Gerda)

Crescator + Proprietar: Péterfy Dóra


 

FP4 - Jedna na Milion Wenecja

N. 2.11.2010

(Jedna na Milion JANTAR x Jedna na Milion MERCEDES)

Crescator. + Proprietar: Adam Zawistowski

 

Junior class

 

EXC1, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR WINNER, BOB

USTINA di Casa Vernice

N. 19.7. 2010, UKU10/112028

(FERRARI de Las Arillas x ANGEL di Casa Vernice)

Crescator: David & Anna Vernice

Proprietar: V. P. Pohodina

 

EXC2, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR VICEWINNER

Sóskert-Menti CINDY

N. 25.3.2010, Met.Bo 8405/10

(Vanboks ELLOU x Sóskert-Menti ZOE)

Crescator. + Proprietar: Bíró Imre


 

EXC3 -  Alibi Boks MOULIN ROUGE

N. 19.01.2010, číslo: in registration

(Jedna na Milion MANOLO x Alibi Boks ASSEL)

Crescator. + Proprietar: Marina Sokolova

 

EXC4 - ZOAR del Cuore Grande

N. 27.01.2010, JR 77976 Nb

(IPPOLITO del Colle dell‘ Infinito x IKONA del Cuore Grande)

Crescator: DEL CUORE GRANDE

Proprietar: Miča Joksić

 

EXC - Jedna na Milion ..................

N. 24.2. 2010, PKR II 104876

(Jedna na Milion JANTAR x Jedna na Milion FAMA)

Crescator. + Proprietar: Adam Zawistowski

 

EXC -  VALLONA dei Centurioni

N. 1.6.2010, JR 78031 Nb

(NAVAJO x ULLA del Tolkeyen)

Crescator: Gerardi Corrado

Proprietar: Ivana Ilić

 

EXC -  UDITA z Lutily

N. 27.3. 2010, SPKP 3701

(GIORDEN Arbaldo x NASTASIA z Lutily)

Crescator: Kamil Paál

Proprietar: Ing. Anna Tučeková

 

FB -  OTILIA Arga Lúč

N.: 18. 7. 2010, SPKP: 3754

(IMPERO Arga Lúč x  Fanni Arga Lúč)

Crescator.: Gabriel Aranyossy

Proprietar: Pavol Bíró & Tóth Alfréd

 

Open class

 

EXC1, ČKŠ, VÁRSZEGI ZSOLT MEMORIAL TROPHY

ALISA Juniperus garden

N. 3.12.2009,   SPKP 3655

(Enzo Ellegance Ewabo x Note Indiánsky brloh)

Crescator. + Proprietar: Kučerík Jaroslav

 

                                                                             EXC2 - Ujvárosi Lhé-Box UNICA                                                          

                                          N. 14. 03. 2009, Met.Bo: 7685/09                                        

    (Ferrary De Las Arillas x Ujvárosi Lhé-Box Ono)

Crescator: Nagy László

Proprietar: Grand Box Boxer Kennel

 

EXC3 -  NATHALIA NEDDA Ewabo

N. 01. 10.  2009, SPKP 3634

(Ypsilon della Cadormare x K´JAKUZA FLOYD Fender Edda)

Crescator . + Proprietar: Eva Belkova

 

EXC4 - Via Aveling IT’S MY DREAM

N. 3. 12. 2009, RKF 2685355

(FERRARY de Las Arillas x  Via Aveling DRAGONDA)

Crescator: VIA AVELING

Proprietar: Tassoni Gabriele - DI CASA VERNICE

 

EXC - HEDVIG von Gross Kampfer

N. 6.12.2009, Met. Bo: 8030/10

(Wé-Box Pacuha ISKARIOT x THESA Fender Edda)

Crescator: Rimaszombati Zsolt

Proprietar: Kárpáti Zsolt

 

FB  - Elastic IMOLA

N. 20. 11. 2009, Met. Bo 8064/10

(Elastic Marco Elastic YOLI)

Crescator. Erdélyi Gyula

Proprietar: Alasz Norbert

 

FB - NEFERTITI z Ringu

N. 21.2. 2005, CMKU / BOX 9911/05/09

(JOSHUA z Ringu x ORKA FLOYD Fender Edda)

Crescator: Jana a Robert Fagoš

Proprietar: Zdeněk Steinfelder

 

Working class

 

EXC1, ČKŠ, PREZIDENT TROPHY, CENTRALEUROPEAN CLUB VICEWINNER

PANDORA von Zogobox

N. 25.10.2006, JR 76659 Nb

(MEGAN v.d. Burg Singidunum x EVETTE von Zogobox)

Crescator: Goran Ljubinkovic

Proprietar: Zoran Curcic, v.d. Burg. Singidunum

 

EXC2  - AIDA Seli dog

N: 30.5.2005, SPKP 2819

( CHESTER Tiann x GOLDEN ANANAS HANNA)

Crescator.: Pavol Bíró

Proprietar.: Cseman Kázmér

 

Champions class

 

 
EXC1, ČKŠ, WINNER OF CHAMPION, CENTRALEUROPEAN CLUB WINNER

Starboard MITZI

N. 18.7. 2008, Met.Bo 7405/08

(CARLINO Fender Edda x Wé-Box Pacuha IZOLDA)

Crescator . + Proprietar: Ilniczky Mónika

 

EXC2 -  DANCING QUEEN Sanvita

N. 20.5. 2009, UKU 00374461

(GEO BOXER del Euro x GOLDEN GIRL From Bassarab)

Crescator: V. P.Pohodina

Proprietar: A.I. 7 I. K. Filipenkov

 

EXC3 -  Thelma Louis od Djevija

N. 13.12.2009.  JR84507Nb

(Primo del Colle dell Infinito x Hexima Ginerva)

Crescator. + Proprietar: Danijel Boros Djevi

 

EXC4 - ELLEN ELISA ELA Ewabo
N. 19.12.2007, SPKP 3387
(CARLINO Fender Edda x K´JAKUZA FLOYD Fender Edda)

Crescator: Bělková Eva
Proprietar: Lesko Eduard

 

Veterans class

 

EXC1, BEST VETERAN, EUROPEAN VETERAN CUP

GOLDEN ANANAS HANNA

N.: 25,05,2003, Met, Bo: 2523/03

(OTHELO FLOYD Fender Edda x GOLDEN ANANAS ATHENA)

Crescator.: Cseman Kázmér

Proprietar.: Pavol Bíró

 

FEMELE TIGRATE - Andreja Čučnik (SLO)

 

Baby class

 

FP1, BEST BABY

ZIVA Glogosia


N. 16.1. 2011, PKR.II-97760

(Ch. BO-RUDY von Jahwe x PIOTRUSIA Glogosia)

Crescator + Proprietar: Malgorzata  Pawlak

 

FP2 - Platinium-Box INSOMNIA

N. 30.1.2011

(STORMATIC V.D. Sonnen Aufgang x TIARRA V. Kaiserfelsen)

Crescator + Proprietar: Pop Florin

 

FP3 - CASSANDRA Man-Box

N. 21.12.2010, SPKP 3853

(HANNIBAL Optima Grata x AFRODITA Man-Box)

Crescator: Ľuboš Manik

Proprietar: Rastislav Tomko

 

FP4 -  XOAR Indiánsky brloh

N. 24.12.2010,, SPKP 3872

(RusLa Fler ETERNAL FLAME x Sikili ULIA),

Crescator. + Proprietar: Ladislav Kužma

 

 FP -  DANIELLE Congo Nigrans

N. 18.1. 2011

(I.Ch. COCO BILL delle Tre Fontane x Ch. BELLAMORA Congo Nigrans)

Crescator: MUDr. Lenka HIrešová

Proprietar: Petr Urban

 

FP - Sangreal Box CHARIS

N. 9.1. 2011, Met.Bo 8577/11

(CARLO von Joy x Sangreal Box BARSONY)

Crescator + Proprietar: Csia Gabriela Katalin

 

 Puppy class

 

FP1 -  CHEROKEE Maximus Deus

N. 25. 10. 2010 CMKU/BOX/13063/10

(Queros dei Cavalieri del Monferrato x Victoria des Jardins de Passiflore)

Crescator: Ing. Tomáš Klásek, ČR

Proprietar: Martin Pilárik, Hrobákova 1, Bratislava, Slovensko

 

FP2-  JIN-JANG  Schiwa´S Imperium

N. 20.9. 2010, SLR NB 002746

(IPOLITO del Cole Dell´Infinito x GLORIJA Schiwa´S Imperium)

Crescator: Sabina & Mitja Heric

Proprietar: Mojca Tkalec

 

FP3 - Atinez Box INCA

N. 2010.11.05.Bo.8592/11
(Zervan Nordom x Atinez Box Beba)

Crescator. + Proprietar: Gál Attila

 

FP4 -  Leéh-Box KARINA

N. 05.11.2010, Met. Bo: 8489/10

(HANIBAL Optima Grata x Leéh-Box ELLI)

Crescator: Leéh Péter

Proprietar: Kiss Henriet

 

FP - Fitt-Box LUMY

N. 26.11. 2010, Met.Bo 8645/11

(ORRY z Ringu  x Dark Stripte Vicy)

Crescator. + Proprietar: Acsai Henriette

 

FP -  Leéh-Box KISSY

N. 05.11.2010, Met. Bo: 8490/10

(HANIBAL Optima Grata x Leéh-Box ELLI)

Crescator: Leéh Péter

Proprietar: Béczy Bernadett

 

Junior class

 

EXC1, CENTRALEUROPEAN CLUB JUNIOR WINNER

TWINKLY FLASH di Casa Vernice

N. 19. 4 2010, ROI 11/112001

(IPPOLITO del Colle Dell’Infinito x FLASH of the Night)

Crescator. + Proprietar: DI CASA VERNICE

 

EXC2, CENTRALEUROPEAN JUNIOR VICEWINNER

CAPPUCCINO Nostrum

N. 02.06.2010, PKR.II-104053

(Dondiego del Colle dell’Infinito x C.I.E.  Lavazza Nostrum)

Crescator: A. Bogucka & J. Teisseyre

Proprietar: Anna Bogucka

 

EXC3 -  XENA Signum Laudis

N. 10.7. 2010, SPKP 3769

(LLanto de Guezman x Umbria Signum Laudis)

Crescator: Dušan Hladík

Proprietar: Lubomír Perniš

 

EXC4 - Grand Box LEGADÉMIA

N. 2010.08.11, Met.Bo:8549/11

(Kis Bics Hugó x Grand Box Vega)

Crescator. + Proprietar: Grand Box Boxer Kennel

 

EXC - ATLANTA James Box

N. 26.12.2009, CMKU/BOX 12770/10

(CARLINO Fender Edda x GINA Ratnovská Zátoka)

Crescator: P. Kusý

Proprietar: Veronika Lacmanová

 

EXC -  BESTIA z Ringu

N. 9.6.2010, CMKU / Box 12868/10

(PERICO du Val d´Europe x WILD WILD WEST z Ringu)

Crescator. + Proprietar: Robert Fagoš

 

EXC - CARMEN James box

N. 18.9.2010, SPKP 3800

(KINO De Villa Astur x GINA Ratnovská zátoka)

Crescator. + Proprietar: Peter Kusý

 

EXC - CARRY James box

N. 18.9.2010, SPKP 3801

(KINO De Villa Astur x GINA Ratnovská zátoka)

Crescator. + Proprietar: Peter Kusý

 

EXC -  EXPLOSION od Stříbrňáku
N. 10.7.2010, CMKU/BOX/12970/10
(Ch.Bacardi od Stříbrňáku -  Bo – Derek)
Crescatoratel: Míla Fialová
Proprietaritel: František Kokna

 

EXC - GOPALA Karmapa

N. 11.8. 2010, SPKP 3784

(QUIJOT d´ Esglai x VIKTÓRIA Karmapa)

Crescator. + Proprietar: I. + V. Tomaščík

 

EXC - Hexima KÁLI

N. 18. 7. 2010,  Met. Bo  8384/10

(Wham di noi Vincere x Hexima  Elishabet)

Crescator: Hortobágyi Ferenc

Proprietar: Sípos Sándor & Hexima kennel

 

EXC - Karpati-Box ARIZONA

N. 15.4. 2010, Met. Bo 8273/10

(Wé-Box Pacuha JOLLY-JOKKER x Wé-Box Pacuha MONCSI-CSI)

Crescator. + Proprietar: Kárpáti Zsolt

 

EXC - SINGAPUR od Morového Sloupu

N. 9.7.2010, CMKU/Box/ 129 22/10

(CASTELO Live Jazz x COKIE Maximus Deus)

Crescator. + Proprietar: Vladimír Žáček

 

EXC - WINNIE Signum Laudis

N. 17.5. 2010, SPKP 3750

(Ippolito del Colle dell Infinito x Baronesa Regat Fender Edda)

Crescator: Dušan Hladík

Proprietar: Ivan Lechner

 

FB - DURGA Karmapa

N. 3.6. 2010, SPKP 3726

(QUEROS dei Cavalieri del Monferratto x FANTASY Karmapa)

Crescator. + Proprietar: I. + V. Tomaščík

 

FB - Fényesfasori VICKY

N. 14. 4. 2010,  BO. 8184/10

(JOSHUA z Ringu x Black-Joy JELLA NEGRA)

Crescator. + Proprietar: Sümegi Zitta & Mészáros Attila

 

FB - GEORGINA od Ivetky Vel – Om

N. 21.4.2010, CMKU/ BOX/ 12791/ 10

(Bacardi od Stříbrňáku x Yvet od Ivetky Vel-Om)

Crescator: Kunclová Iveta

Proprietar: Eva a František Menšíkovi

 

Open class

 

EXC1, ČKŠ, VÁRSZEGI ZSOLT MEMORIAL TROPHY

SYBILA Glogosia

N. 10.09. 2008, PKR.II-97760

(Ch. GRAPPA  Glogosia x VIRGINIA  Optima  Grata)

Crescator + Proprietar: Malgorzata  Pawlak

 

EXC2 -  ARIADNA

N. 8.08.2009, PKR II 104376,

(VANBOX EURO x ZHENEVA)

Crescator: ZH.N.Rukavishilkova

Proprietar: Barbara Lech, Bialystok

 

EXC3 -  FRANIA Ewenement

N. 7.10. 20009, PKR-II-101477

(XOFRON v. Alkaios x JULKA Ewenement)

Crescator. + Proprietar: Iwona Magdziarska

 

EXC4 -  AKIRA Kuningas von Kishko

 N. 23.12. 2008, JR 77561

(KUBLAI KHAN del Cuore Grande x NELLY von Zogobox)

Crescator: Kuningas von Kishkom, Anela Simic

Proprietar: Ana Stamatovic

 

EXC -  ALEXA Juniperus Garden

N: 3.12. 2009, SPKP 3654

(ENZO ELEGANCE Ewabo x NOTE Indiánsky brloh)

Crescator: Jaroslav Kučerík

Proprietar: Martin Tomášik

 

EXC - ASIA James box

N. 26.12.2009, SPKP 3659

(Ch. CARLINO Fender Edda x GINA Ratnovská zátoka)

Crescator. + Proprietar: Peter Kusý

 

EXC - CASSIDY z Halexu
N. 05.02.2010, CMKU/BOX/12698/10
(Lukas z Dybohurky x Oresta od Stříibrňaku)
Crescator: Vladimíra Lexova

Proprietar: František Kokna

 

EXC - TROJA II. Indiánsky brloh

N. 8.7.2009, SPKP 3585

(NAVARO del Cuore Grande x RAFALE Indiánsky brloh),

Crescator. + Proprietar: Ladislav Kužma

 

FB -  SARDEGNA Signum Laudis

N. 7.5. 2007, SPKP 3243

(AGO del Colle Dell´ Infinito x BARONESA REGAT Fender Edda)

Crescator: Dušan Hladík

Proprietar: Gabriel Tlčina

 

Working class

 

EXC1, ČKŠ, PREZIDENT TROPHY, CENTRALEUROPEAN CLUB WINNER

TORTILLA  SWEET  Glogosia

N. 14.06.2005, PKR.II-85918

(Ch. GRAPPA  Glogosia x VIRGINIA  Optima  Grata)

Crescator + Proprietar: Malgorzata  Pawlak

 

EXC2, CENTRALEUROPEAN CLUB VICEWINNER

ZOMBIE od Stříbňáku

N. 4.6. 2007, CMKU/BOX 11264/07

(CAOS vom Schwanenschloss x CHERRY BEE od Stříbňáku)

Crescator: Miloslava Fialová

Proprietar: František Kokna

 

EXC3 -  Golden Ananas MISSY- ELIOT

N.: 13,04,2008, Met.Bo. 7350/08

(Denver von der SonnenAufgang x AIDA Seli dog)

Crescator. + Proprietar. Cseman Kázmér

 

Champions class

 

EXC1, ČKŠ, WINNER OF CHAMPION

PIOTRUSIA Glogosia

N. 06.04. 2006, PKR.II-88109

(Ch. GRAPPA  Glogosia x VIRGINIA  Optima  Grata)

Crescator + Proprietar: Malgorzata  Pawlak

 

EXC2 -  GULIETTA von Schreck

N. 11.7. 2008, PKR.II-97357

(SHAKESPARE Nostrum x BELLISIMA von Schreck)

Crescator: Urszula Szrek

Proprietar: Justyna Niestroj

Central European Boxer Show 2011
Romania boxer club logo Asociatia chinologica internationala Federatia chinologica internationala
Kennel.ro Romanian dog breeders, Canise din Romania, Crescatori de caini de rasa     The contents of all material available on this Internet site are copyrighted by RomaniaBoxerClub.ro unless otherwise indicated. The content may not be reproduced, disseminated, published, or transferred in any form or by any means, except with the prior written permission of RomaniaBoxerClub.ro.    
Rss Feed